SihanoukVille, Cambodia

SihanoukVille in Czech

Golden Lions

Je čas jít na pláž !

SihanoukVille.  Bez diskuze nejlepší a dlužno podotknout že jediný beach resort roste a roste ! Nové luxusní hotely i levné guesthousy pro baťůžkáře se objevují každý den.  Zima pomalu končí – byly zaznamenány teploty až 24 stupňů ( nad nulou haha ).  Oblast pláží, ale i střed města se plní turisty…a každý si v SihanoukVille užívá oslavy Nového roku, ještě teď !

 

 

 

 

 

 

 

 

Things to do around town.

Jsou tu pláže, spousta pláží. Je tu Kambodža…a něco ( cokoli ) pro každého.

Ppláže a ostrovy
Město SihanoukVille je ze tří stran obléváno vodami Thajského zálivu. Jak z pobřeží, tak z okolních kopců, jsou vidět četné ostrovy a ostrůvky. Na některých plážích najdete přístřešky z trávy, bambusu a kdovíčeho, poskytující občerstvení, některé jsou skalnaté a neobzdlené, je tu i několik velkých resortů, a, hlavně, některé pláže jsouz jen písek, moře, a zase písek a moře.
A co tu podniknout…
Většina toho co se tu dá dělat se má více či méně co k činění s plážemi a mořem.  Plavání, opalování, výlety na ostrovy, potápění, rybaření, šnorchlování, windsurfing, vodní skůtry, pro každého něco.  Ve měste najdete spoustu útulných barů a hospůdek s majiteli téměř z celého světa. Návštěva Buddhistických klášterů, jízda na horském kole, procházky po trhu či ( aktuálně ) toho co z trhu zbylo ), nakupování a pozorování života běžných Kambodžanů patří mezi věci které si nenchte ujít.
Jednodenní výlety
Spousta zajímavých míst je nadosah z centra města. Rybýřská vesnička Stung Hauv, vodopády Kbal Chhay Waterfalls, Ream National Park, jednodenní výlety na ostrovy – nyní s možností přespat na celkem opuštěných ostrovech přes noc v ne právě luxusních, o to více romantických bungalovech.  Můžete si zajet do pobřežních měst Kampot, Kep, nechat se vyvézt na Bokor Mountain, to vše během jednoho dne, a večer se vrátit do SihanoukVille na večeři na pláži.
Noční život
Den tu končí okolo šesté večer, ale dovolená pokračuje.  Většina restaurací a barů zůstává otevřena dokud neodejde poslední zákazník. Restaurace nabízející francouzskou, japonskou, italskou, indickou a prakticky jakoukoli další kuchyni najdete na každém kroku.  Některé bary a kasina mají otevřeno non-stop.
Doprava
Je několik způsobů jak se dostat po městě i okolí. Řada turistů ráda chodí , ale jsou zde všudypřítomní motodops – taxicislužba na skůtrech – jeden z nejlevnějších způsobů jak se dostat z místa A do místa B. Dále Tuk Tuky – přívěs pro jednoho až X lidí tažený motocyklem, dobrý způsob přepravy pro větší skupinky lidí. Zde, víc než kdekoili jinde, platí pravidlo NIKDY NEPLATIT víc než polovinu původně požadované ceny, a tuto jasně domluvit předem.  Do SihanoukVille se dostanete autem, autobusem, či lodí, podle toho odkud sem jedete, více vám rád odpovím přes mail kamboguru @yahoo.com .  Výletní lodě často staví v přístavu SihanoukVille, ale to se Čechů právě moc netýká.
Ubytování
SihanoukVille nabízí množství míst k ubztování v rozmezí 2 dolarů za noc až několika tisíc za noc, v luxusních resortech. Za slušné ubztování bez klimatizace bzste neměli platit víc než sedm dolarů.  Většina hotelů a guesthousů je buď ve středu města, na "kopci – On the Hill", nebo v blízkosti nějaké z mnohých pláží.

Site Map

About Us | Privacy Policy | Contact Us | Home
Copyright ©2005-2018.  SihanoukVille-Cambodia.com.  All rights reserved.